Пожар на Старој депонији

Јутрос око 3 сата избио је пожар на Старој панчевачкој депонији, по ивици тела депоније у дужини од 150 метара.

Највероватнији узрок пожара су високе температуре, кажу у Градској управи.

„Ватрогасне јединице су одмах реаговале по позиву и изашле на терен и пожар је локализован. Нема отвореног пламена, а још увек је присутан дим. На терен су у раним јутарњим часовима изашла и јавно - комунална предузећа ЈКП „Зеленило“ и ЈКП „Водовод и канализација“, која су дошла са грађевинским материјалом и цистернама", саопштавају из локалне самоуправе.

Ватрогасне службе ће бити присутне на терену током целог дана ради приправности и поливаће водом и делове депоније који нису били обухваћени пожаром ради превентиве, због високих температура заједно са цистернама ЈКП „Водовод и канализација“ и ЈКП „Хигијене“.

Градска управа града Панчева – Секретаријат за заштиту животне средине ангажовао је мобилно возило Завода за јавно здравље Панчева ради праћења и мерења евентуалног аерозагађења због дима.

Становништво и објекти око депоније нису угрожени. Стање се константно прати и уколико буде било каквих промена јавност ће бити обавештена, закључују у Градској управи.

 

Ивана Предић

Subscribe
Обавести ме о

0 Коментари
Старији
Најновији Најпопуларнији
Inline Feedbacks
View all comments
0
Оставите ваш коментар о овој теми.x
PANpress