У среду, 15. маја, у 18 сати у Галерији савремене уметности

Свечано отварање БУДИ-ја и награде

Осмо Међународно бијенале уметничког дечјег израза БУДИ, биће свечано отворено у среду, 15. маја, у 18 сати у Галерији савремене уметности. Биће приређена изложба награђених радова са 8. БУДИ конкурса: „Оно што те чини срећним“, затим поставка ВОДИЧ КРОЗ ХИПСТЕРСКИ ИЗРАЕЛ – Амбасада Израела; дечја изложба: УМЕТНОСТ И ДУША МИРА КРОЗ ХУМОР, ауторке Морине Кушнер. Наступиће дечји хор КОЛИБРИ, а плесну тачку имаће Нигун Атик – I3 О. Ш. “Јован Јовановић Змај”.

Осми БУДИ одржаће се од 15. маја до 15. јуна, у организацији Културног центра Панчево и БУДИ под слоганом „Оно што те чини срећним“.

ПРОГРАМ

15. мај, 16ч, О. Ш. “Јован Јовановић Змај”
Угледни час Предрага Старчевића: Израел и уметност холокауста
В3 и И3 О. Ш. “Јован Јовановић Змај”

15. мај, 17ч, Фоаје КЦП
Изложба: МЕДВЕДИ – У ЧАСТ ПРОЛЕЋУ
Изложба је отворена до 2. 6.

15. мај, 20ч, Кафе Галерија
Изложба илустрација: ТОНИ ЗЕЦ – Ана Петровић
Изложба је отворена до 28. 5.

16. мај, 10ч, Галерија савремене уметности
Ликовна радионица: МИР КРОЗ ХУМОР – Морин Кушнер

16. мај, 11ч, Галерија савремене уметности
СТРУЧНО ВОЂЕЊЕ КРОЗ ИЗЛОЖБЕ – Морин Кушнер, Снежана Ћурувија, Бранислав Радовановић

16. мај, 15ч, Вртић “Кекец”
Радионица сликања мурала: НОВ ЗИД – Леа Ембели

16. мај, 18ч, Дворана КЦП
Приредба: РАСТЕМО ЗАЈЕДНО – Вртић “Кекец”

17. мај, 12ч, Дворана КЦП
Приредба: СРЕЋАН ЧОВЕК СРЕЋУ СТВАРА – О. Ш. “Мара Мандић”

17. мај, 15ч, Вртић “Кекец”
Радионица: НОВА ИНСПИРАЦИЈА – Снежана Ђорђевић

18. мај, 12ч, Дворана КЦП
Представа: ШЕШИР ПУН БОЈА – Циркусфера

18. мај, 13ч, Вртић “Кекец”
Свечано отварање мурала и изложбе: НОВ ЗИД, НОВА ИНСПИРАЦИЈА – Леа Ембели, Снежана Ђорђевић

19. мај, 12х, БУДИ Павиљон, Народна Башта
БУДИ АРТ ЕКО КАМП
• Свечано отварање прве самосталне изложбе: МОЈА ЗВЕЗДА – Анастазија Стојадиновић
• Радионица извиђачких вештина: ЧВОРНО МЕСТО – О. И. “Црне роде”, Панчево
• Радионица за децу: УПОЗНАЈ ИЗРАЕЛ – Хавер
• Креативна радионица: МУЗИЧКА БОЈАНКА – Бојан Ивковић

19. мај, 19ч, Дворана КЦП
МУЗИЧКИ МАСТЕР КЛАС ЗА МЛАДЕ – Огњен Поповић

20. мај, 10ч, О. Ш. “Братство јединство”
Фото радионица: СЕЛФИЕ – Сиван Уизан

20. мај, 11.30ч, “Црвени крст”, Панчево
Трибински програм: ТРГОВИНА ЉУДИМА – “Црвени крст”, у сарадњи са ЕТШ “Никола Тесла”

20. мај, 12ч, О. Ш. “Братство јединство”
Радионица мозаика: ХАМСА – Галиа Елал

21. мај, 11ч, Вртић “Лептирић”
Радионица и представљање сликовнице Џулије Доналдсон: ЗБУЊЕНО МАЈМУНЧЕ – Јелена Драгојловић, у сарадњи са ИК “Креативни центар”

21. мај, 17ч, Биоскоп КЦП
Филм за децу и младе: ЗЛОГОЊЕ, у сарадњи са ПК “Тарамоунт филм”

22. мај, 11ч, Галерија савремене уметности
Креативна радионица: ЕКОЛУТКЕ – Зорана Митровић

22. мај, 12ч, Културни центар Панчева
Радионица: ЈАВНИ АКВАРИЈУМ И ТРОПИКАРИЈУМ: ГМИЗАВЦИ – УГ “Аqуариа лифе”

23. мај, 11ч, О. Ш. “Јован Јовановић Змај”
Радионица: ЈЕВРЕЈСКА КУЛУТРА – Хавер

23. мај, 12ч, Народна башта
ФИЛМСКО-ЖИВОТНА РАДИОНИЦА – Милош Томић

24. мај, 11ч, Народна башта
БУДИ АРТ ЕКО КАМП
радионица: ЦИРКУС – Креативни погон

25. мај, 11ч, Народна башта
БУДИ АРТ ЕКО КАМП
радионица: ЦИРКУС – Креативни погон

26. мај, 11ч, Народна башта
БУДИ АРТ ЕКО КАМП
• радионица: ЦИРКУС – Креативни погон
• Креативна радионица: БУДИ ШАРЕНОГРАФИЈА – Културно добра
• Концерт класичне музике: ДУО ВИОЛА

27. мај, 17ч, Вртић “Бамби”
Трибински програм: СТРАТЕГИЈЕ УНАПРЕЂИВАЊА ОДНОСА ОДРАСЛИ – ДЕТЕ – Александра Ранковић, Милана Војновић

27. мај, 17ч, Вртић “Пупољак”
Трибински програм: СТРАТЕГИЈЕ УНАПРЕЂИВАЊА ОДНОСА ОДРАСЛИ – ДЕТЕ – Александра Ружичић, Ана Ненадић

28. мај, 12ч, БУДИ павиљон, Народна башта
Представљање књиге: БАШТОВАНОВ САН – Јасминка Петровић, у сарадњи са манифестацијом “Мајски дани књиге”

28. мај, 14ч, Кафе Галерија
изложба илустрација: БУДИ ЗМАЈ – Добросав Боб Живковић

28. мај, 17ч, Биоскоп КЦП
Синхронизовани цртани филм: ПЕТАР ПАН И МАГИЧНА КЊИГА НЕДОЂИЈЕ, у сарадњи са ДК “Фаме Солутионс”

29. мај, 12ч, Градска библиотека Панчево
Представљање књиге: ИЛУСТРОВАНА БИОГРАФИЈА ЧИКА ЈОВЕ ЗМАЈА – Јелена Допуђ, у сарадњи са манифестацијом “Мајски дани књиге”

30. мај, 11ч, О. Ш. “Васа Живковић”
Радионица о антидискриминацији – Хавер

30. мај, 12ч, Градска библиотека Панчево
Представљање књиге која је добила награду Политикиног Забавника: ЈА САМ АКИКО – Стефан Тићми, аутор и Немања Бацковић, Политикин Забавник, у сарадњи са манифестацијом “Мајски дани књиге”

31. мај, 12ч, Градска библиотека Панчево
Представљање књиге: САРА И ЈАНУАР ЗА ДВЕ ДЕВОЈЧИЦЕ – Зоран Пеневски, у сарадњи са манифестацијом “Мајски дани књиге”

31. мај, 17ч, Изабински простор КЦП
Радионица за децу од 4 до 12 година: СУПЕР УМ – Марија Ивковић

31. мај, 19х, Плато КЦП
Премијера представе: МАЛИ ПРИНЦ – Школа глуме Наташе Балог

1. јун 18ч, Дворана КЦП
Концерт поводом 40 година фестивал РАСПЕВАНО ПРОЛЕЋЕ

2. јун, 12ч, БУДИ Павиљон, Народна Башта
БУДИ АРТ ЕКО КАМП
• Свечано отварање прве самосталне изложбе: ВОЛИМ ДА СЛИКАМ – Петра Ђуретић
• Концерт хора ВОКАЛ КИДС

3. јун, 11ч, О. Ш. “Стевица Јовановић”
Креативна радионица: РЕЦИ-КЛИНЦИ – Ана Теклеровић

4. јун, 12ч, О. Ш. “Бранко Радичевић”
Изложба: ИНТЕЛИГЕНЦИЈА БИЉАКА – Центар за промоцију науке
Изложба је отворена до 12. 6.

4. јун, 12.30ч, О. Ш. “Бранко Радичевић”
Радионица: КОЈЕ ЈЕ БОЈЕ ВАЗДУХ – Ботаничка башта “Јевремовац”, Београд, Регионални центар за таленте и Завод за јавно здравље Панчево

4. јун, 17ч, Биоскоп КЦП
Синхронизовани цртани филм: ФАНТАСТИЧНО ПУТОВАЊЕ У ОЗ, у сарадњи са ДК “Фаме Солутионс”

4. јун, 18.30ч, Фоаје КЦП
9. Регионална изложба еколошких фотографија: ПОВРАТАК ПРИРОДИ – Завод за јавно здравље Панчево
Изложба је отворена до 15. 6.

5. јун, 12ч, БУДИ Павиљон, Народна Башта
Радионица: ПАУЦИ И ЈОШ ПОНЕШТО – Природњачки музеј и Завод за јавно здравље Панчево

5. јун, 18ч, Изабински простор КЦП
Трибински програм за запослене у образовању: ИГРА КАО НАЧИН УЧЕЊА У НАСТАВИ – Гордана Јосимов

6. јун, 11ч, Изабински простор КЦП
Радионица: Хеврута – учење у пару – Хавер

6. јун, 12.30ч, О. Ш. “Јован Јовановић Змај”
Холокауст – Предраг Старчевић

6. јун, 16ч, О. Ш. “Мирослав Антић”
Радионица: ТРГОВИНА ЉУДИМА – “Црвени крст”

7. јун, 16х, БИГ ПАНЧЕВО
• Свечана додела награда 8. међународног БУДИ конкурса “Оно што те чини срећним”
• концерт: МУЗИКА ИЗ ДИЗНИЈЕВИХ ФИЛМОВА – Немања Николић квартет
• концерт хора: ВОКАЛ КИДС
У сарадњи са БИГ ПАНЧЕВО шопинг центром

8. јун, 12ч, Градски парк – башта Олее
Радионица и презентација: ШТА ПЧЕЛЕ ЖЕЛЕ – Удружење пчелара, Завод за јавно здравље и Олеа

8. јун, 17х, БИГ ПАНЧЕВО
• представа: ЧУДЕСНА ШУМА – Хајде обрадуј дан
• представа: ИЗНЕНАДНА ПОСЕТА Г. МОЦАРТА – Максимус Арт
У сарадњи са БИГ ПАНЧЕВО шопинг центром

9. јун, 12ч, БУДИ Павиљон, Народна Башта
БУДИ АРТ ЕКО КАМП
• Радионица илустрације: БАШТОЦРТ – Маја Веселиновић
• Креативна радионица: БУДИ ШАРЕНОГРАФИЈА – Културно добра
• Радионица: НАШУ БУДУЋНОСТ ПРАВИМО СВОЈИМ ПРСТИМА – Балканс, лет’с гет уп!

10. јун, 10ч, О. Ш. “Васа Живковић”
Представљање књиге: ДОЖИВЉАЈИ РИЂЕГ ТУФА, у сарадњи са ИК “Одисеја”

10. јун, 11ч, О. Ш. “Јован Јовановић Змај”
Уметничка радионица: БАЛАГАН – Хавер

11. јун, 17ч, Биоскоп КЦП
Филм: ЧУДЕСНО КРАЉЕВСТВО ПАПЕ АЛЕВА, у сарадњи са Амбасадом Израела

12. јун, 11ч, Тамишки кеј
БУДИ час гимнастичко рецитовања – И3 О. Ш. “Јован Јовановић Змај”

12. јун, 12ч, О. Ш. “Мирослав Мика Антић”
Радионица: НАПРАВИ КОРАК – Сандра Стојановић, Маријана Гавриловић

13. јун, 11ч, О. Ш. “Свети Сава”
Радионица: КИД ХУБ – Тијана Јовановић Петровић

14. јун, 11ч, Изабински простор
Драмска радионица: МОЋ РЕЧИ – Нина Џувер

15. јун у 18ч, Плато КЦП
Музичка радионица за родитеље: ПЕСМЕ ЛЕОНАРДА КОЕНА – Хавер

На међународни конурс 8. БУДИ „Оно што те чини срећним“ пристигло је укупно 1.782 појединачних и групних радова у категоријама: Визуелна уметност: илустрација, макета, дизајн, позориште, књижевност, музика, екологија/иновација. Радови су пристигли из земље и региона, али и из иностранства (Швајцарска, Израел, Мађарска, Бугарска, Немачка, Румунија, Словенија, Хрватска, Црна Гора, Македонија, Република Српска, БиХ…).

Жири у саставу др ум. Милица Ћебић (вајарка, председница жирија), Ивана Ракиџић Крумес (вајарка), Предраг Старчевић (професор разредне наставе), Снежана Ћурувија (БУДИ програмска директорка) и мр Бранислав Радовановић (БУДИ уметнички директор) донео је следећу ОДЛУКУ О НАГРАЂЕНИМ РАДОВИМА:

  1. БУДИ GRAND PRIX: Радован Ђукановић (2011), ЈУ ОШ „Сутјеска“, Подгорица, Црна Гора

Рад „Породица“ на најлепши могући начин осликава тему фестивала и оно што аутора чини срећним. Ово јединствено уметничко дело је одлично решено композицијски. Има весели и разиграни колорит. У центру пажње је “Породица”, окружена и обасјана сунчевом светлошћу која симболично представља неизмерну љубав коју је млади уметник успешно уткао у рад. Његово дело зрачи емоцијама и издвојило се оригиналним и аутентичним решењем. Рад носи лични печат унутрашњег и спољашњег света аутора и његове породице.

Визуелна уметност / илустрација: СРЕЋНИ ТРЕНУЦИ
категорија до 7 година

I награда: Зорана Пепић (5 година), ПУ „Драгољуб Удицки“, Кикинда
II равноправна награда: Стела Жига, (2012.), Удружење „Мала радионица“, Суботица
II равноправна награда: Константин Благојевић (6 година), Библиотека „Глигорије Возаровић“,
Сремска Митровица
III равноправна награда: Патрик Ћавар (2014.), Атеље „Церес“, Широки Бријег, БиХ
III равноправна награда: Кирил Давиткина (8 година), Едукативни центар „Чекор по чекор“ / “Step
by step”, Скопље, Македонија
III равноправна награда: Неда Бошковић (2014.), Ниш

Похвала: Мијат Мишић (2013.), ППУ „Чаробна мала сирена“, Борча
Похвала: Невена Јовановић (5.5 година), ПУ „Драгољуб Удицки“, Кикинда
Похвала: Ивана Ковачевић (6 година), ПУ „Драгољуб Удицки“, Кикинда

Категорија од 7 до 15 година
I награда: Радован Ђукановић (2011.), ЈУ ОШ „Сутјеска“, Подгорица, Црна Гора
II равноправна награда: Немања Аготић (II разред), ОШ „Ђура Јакшић“, Зрењанин
II равноправна награда: Тијана Јаћимовић (V разред), ОШ „Аксентије Максимовић“, Долово
III равноправна награда: Emma Meiszter (2009.), Основна Уметничка Школа „HAMMIDO“, Сегедин,
Мађарска
III равноправна награда: Алекса Војиновић (III разред), ОШ „Карађорђе“, Београд
III равноправна награда: Андреа Калезић (VIII разред), ЈУ ОШ „Павле Ровински“, Подгорица, Црна
Гора

Похвала: Даница Илић (II разред), ОШ „Мирослав Мика Антић“, Панчево
Похвала: Миа Стевановић (V разред), ОШ „Јован Јовановић Змај“, Панчево
Похвала: Теодора Степановић (2007.), ОШ „Коста Ђукић“, Младеновац
Похвала: Barbara Bagi (2009.), Основна Уметничка Школа „HAMMIDO“, Сегедин, Мађарска
Похвала: Лука Добросављевић (2009.), ОШ „Братство – јединство“, Панчево

Визуелна уметност / макета: СРЕЋУ ЧИНЕ МАЛЕ СТВАРИ
I награда: Алекса Петер (2010.), ЈУ ОШ „Живко Џувер“, Бобово-Пљевља, Црна Гора
II равноправна награда: Групни рад: „Наше собе из зграде снова (солитер) “, VI1 и VI3 разред, ОШ
„Мајка Југовића“, Земун
II равноправна награда: Андреа Коруновски (III разред), Панчево
III равноправна награда: Теодора Тешановић (2004.), Едукативни центар „Кардаш арт“, Сремска
Митровица
III равноправна награда: Леа Барабаш (12 година), ОШ „Братство-јединство“, Панчево

Похвала: Ивана Вишацки (2009.), Језичко-едукативни центар „Intellecta“, Вршац
Похвала: Андрија Босанац (2009.), Језичко-едукативни центар „Intellecta“, Вршац
Похвала: Групни рад: Срећу чине мале ствари, I3 разред, ОШ „Мајка Југовића“, Земун
Аутори: Гвозден Сретеновић, Лука Миодраговић, Петра Рикић, Митра Вујанац, Максим
Маринковић, Ива Анђелић, Михалис Бомпорас, Страхиња Видић, Алекса Радман, Вук Бурмаја,  Тара Чангаловић, Александар Ђуровић, Калина Бакић, Маша Радаковић, Даница Бакић, Стефан
Милић, Андреј Алексић, Ива Абдурахмановић, Андрија Јеличић, Радмила Јовановић, Матеја
Штетић, Јанко Стојанов, Ана Пилиповић, Лена Нићифоровић, Мина Пешић, Вук Дробњак, Павле
Срезоски, Тијана Босанчић , Јана Јовановић.

Визуелна уметност / дизајн: ЛЕТИ, ЛЕТИ. ЛЕТИ, ЛЕТЕЋЕ ВОЗИЛО!
I награда: Алексеј Недељковић (2008.), Удружење „Центар у боји“, Трстеник
II награда: Коста Пајкић (2009.), ОШ „Душан Радовић“, Бор
III равноправна награда: Даница Илић (II разред), ОШ „Мирослав Мика Антић“, Панчево
III равноправна награда: Групни рад: „Змај“, Стефан Живадиновић (VIII разред), Немања
Станисављевић (VII разред), Бојана Крстић (VII разред), ОШ „Вук Караџић“, Неготин

Позориште: ПРИПРЕМА, ПОЗОРИШТЕ, САД!
I награда: „Награда“ – „Нада Пујић“, Ваљево
Аутор: Мирјана Беговић, учитељица
Играју: Лазар Грујичић, Лена Топаловић, Лука Матијевић, Николина Павловић, Вељко Манојловић,
Сташа Кузељевић, Анђела Анђелковић
Специјални гости: Ива Лазаревић и Лука Плавшић
II равноправна награда: „Тајна чаробне мапе“ – ОШ „Вук Караџић“, Зрењанин
Аутор: Далиборка Путић Бераров
Играју: Драмска група „Маштари“, I разред
II равноправна награда: „БУДИ срећaн“ – Дрaмскa рaдионицa ОШ „14. октобaр“, Београд
Менторкa: Милицa Живковић, професоркa српског језикa и књижевности
III равноправна награда: „Тајна легенда о сирени“ – ОШ „Руђер Бошковић“, Београд
Ментор: Гордана Јосимов
Играју: Ива Чучковић, Уна Џавић, Софиа Трифуновић, Маша Тасић,Тара Станчевић, Марко Балаћ
Лана Штулић, Богдан Милановић, Михајло Девић
III равноправна награда: „Шта ће ти срећа магарећа?“ – Мали драмски студио, Панчево
Ментори: Ирина Гилић Жировић, Бојан Жировић
Играју: Сара Тадић, Дејана Пивашевић, Анђелија Станковић, Ина Николић, Милић Реља, Нина
Романић, Калина Јовић, Калина Стојчић, Софија Савановић, Ивана Пећанац, Миона …

Књижевност: БУДИ РЕЧ
категорија до IV разреда

I награда: „Бандера“ – Растко Живак (IV разред), ОШ „Никола Тесла“, Раковица – Београд
II награда: „Пецање ме чини срећним“ – Јован Гогић (III разред), „Прва основна школа краља Петра
Другог“, Ужице
III равноправна награда: „Заљубљене рукавице“ – Лејла Паулов (III разред), ОШ „Братствојединство“, Панчево
III равноправна награда: „Прича о капи“ – Емилија Јаћимовић (III разред), ОШ „Јован Јовановић
Змај“, Панчево

Похвала: „Оно што те чини срећним“ – Тара Петровић (2008.), ОШ „Вожд Карађорђе“, Ниш
Похвала: „Љубав ни/је… “ – Сергеј Миленовић (2010.), ОШ „Свети Сава”, Младеновац

Похвала: „Љубав“ – Маја Илић (IV разред), ОШ „Никола Тесла“, Раковица – Београд
Похвала: „Ветар“ – Лила Станојевић (2009.), ОШ „Иван Гундулић“, Београд

Категорија: V – VIII разред
I награда: „Позив“ – Никола Самарџић (2006.), ОШ „Вељко Дробњаковић“, Рисан, Црна Гора
II равноправна награда: „Пловидба“ – Ахмед Халибашић (2006.), „Прва основна школа Живинице“,
Живинице, БиХ
II равноправна награда: „Питам“ – Александра Мракић (15 година), Средња стручна и техничка
школа у Градишци, РС,БиХ
III равноправна награда: „Трагом шуме“ – Теодра Михајловић (2005.), ОШ „Мирослав Антић”,
Београд
III равноправна награда: „Оно што те чини срећним“ – Катарина Ђукић (2006.), ОШ „Јован
Јовановић Змај“, Панчево
III равноправна награда: „Хиљаду емоција“ – Марта Стоиљковић (VIII разред), ОШ „Иво Андрић“,
Ниш
Похвала: „Рецепт за срећу“ – Сава Петровић (VI разред), ОШ „Душан Јерковић“, Инђија
Похвала: „Кишобран за двоје“ – Анита Костадиновић (VIII разред), ОШ „Иво Андрић“, Ниш

Категорија: Стрип
I награда: „Оно што ме чини срећном“ – Софија Тасић (2008.), ОШ „Светозар Марковић“, Врање
II награда: „Корисна девојчица“ – Дуња Козлина (2009.), ОШ „Соња Мринковић“, Суботица
III награда: „Осмех“ – Ана Јеринић (2006.), ОШ „Петар Петровић Његош“, Теслић, РС-БиХ

Похвала: „What makes you happy? – A recepie for happines“ – Школица енглеског језика
„B Happy“ у оквиру спортско-едукативног центра „Bushido kids“, Панчево
Аутори: Јана Пандуров, Катарина Матијевић, Ђорђе Керкез, Никола Бодрожић, Ања Врачар,
Матија Регоје, Тамара Маторчевић, Ања Стојић, Ема Ереш, Уна Тодоровић, Софија Парежанин,
Љубица Ћурчин, Андреја Пандуров, Василије Алексијевић, Тамара Гавриловић, Теа Николић,
Филип Вујиновић, Хана Лончар, Андрија Минић, Реља Минић, Ива Димитријевић, Лазар
Димитријевић, Нина Јованчић, Наталија Гавриловић, Калина Маркез, Лука Јовановић, Петар Рула,
Марта Момчиловић, Павле Мушкиња, Теодора Пановска, Андреа Ратковић, Лена Веселинов,
Миљан Василчин, Сара Шаренац, Страхиња Додер, Вукашин Виленица, Лазар Манојловић,
Николина Новаковић, Петра Паовић, Новак Богдановић, Лана Живков, Јована Пејсоки, Милица
Милојевић, Миа Каличанин, Милена Ћебић, Теодора Филиповић, Матеја Јелисавчић, Вукашин
Шурбатовић, Илија Контић, Хана Константиновић, Андреј Пановски, Ника Борковић, Калина
Грубанов, Душан Милиновић, Миа Арсић, Ана Марјановић, Аја Јовановић, Митра Мургуљ.

Похвала: „Оно што нас чини срећним“ – Стефана Деспотовић, Марија Дани, Зорана Пандуров,
Стеван Квас (II разред) – ОШ „Братство-јединство“, Панчево

Музика: МУЗИЧКА КУТИЈА
Награда за најбољи школски хор: Мали хор (III3), ОШ Карађорђе, Београд
Награда за најбољи плесни хор: Мали хор (6 -11 година) и Ритмичка група (6 година), ЈУ ОШ „Саво
Пејановић“, Подгорица, Црна Гора
Награда за најбољу електронску композицију: „Ритам“ – Милица Срећковић (V разред), ОШ
„Сретен Младеновић”, Десимировац
Награда за најбољу ауторску песму: „Другарска песма“ – III3, ОШ „Олга Петров“, Баранда
Награда за најбољу вокалну интерпретацију: „Склони се од њега“ – Ива Милановић (VI разред),
ОШ „Сретен Младеновић”, Десимировац

Екологија / иновација / експеримент: БУДИ креативац
I награда: „Мица – шумска вила“ – Хана Бељин (8 година), Панчево

Похвала: „Луда коцкица“ – Милена Миловић (2011.), Београд
Похвала: „Кућица за птице“ – Страхиња Златковић, I разред – ОШ „Стевица Јовановић“, Панчево
Награда Љубиша Дивљак за менторски рад:
– Гордана Грмуша, Мира Савковић, Јована Карановић и Љиљана Ковачевић, васпитачице, Вртић
„Ластавица“, ПУ „Драгољуб Удицки“, Кикинда
– Тијана Јоцић, професор српског језика и књижевности  ОШ „Иво Андрић“, Ниш

– Мирјана Келеман, ОШ „Вељко Дробњаковић“, Рисан

 

Оставите коментар

PANpress
%d bloggers like this: